22 lutego, 2024

Kwatera prywatna dla lubiących zwiedzać

Jeżeli wyjeżdżasz w góry po to, aby chodzić po szczytach i zdobywać kolejne cenne doświadczenia, nie ma sensu abyś wynajmował ekskluzywne pokoje w luksusowych hotelach. Po co tracić na taki cel tak duże sumy pieniężne, skoro nie o błogie lenistwo i bierny relaks w całym naszym wyjeździe nam chodzi, ale o zwiedzanie i pogłębianie swojej pasji. W takich przypadkach rewelacyjnie sprawdzają się kwatery prywatne, które wśród turystów wraz z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność i cieszą się dużo większym zainteresowaniem.

Są tanie

Z jednej strony zapewniają one kompleksowe wyposażenie, niemal jak w domowym zaciszu, z drugiej są ekonomicznym wariantem. Za pokoje nawet w miejscowościach atrakcyjnych turystyczne, które ciągle oblegane są przez wczasowiczów, można wyszukać kwatery prywatne, za które trzeba uiścić naprawdę grosze. Ceny wahają się na przykład w popularnym Zakopanem już od 20 złotych za nocleg! Nie umywa się to do kilkukrotnie większych stawek cenowych należnych za pokój hotelowy. Niemniej jednak wiele osób jest zdania, że lepiej zapłacić w ciemno za pensjonat czy przytulny hotelik, aby nie spotkało nas niemiłe rozczarowanie bezpośrednio po przyjeździe na miejsce.

Są wygodne

Nie ma się co obawiać, że kwatera prywatna kosztująca jakieś kilkadziesiąt złotych za dobę a nie kilkaset jak ma to miejsce w przypadku hotli, oferuje niższe standardy. Oczywiście luksusów z pewnością nie będzie, ale nie oznacza to, że pokoje tej kategorii nie są schludne, czyste i estetyczne. Ponadto popatrzmy na to, że mamy zapewniony dach nad głową na noc, a przecież zwiedzając non stop czy wspinając się po górach nie ma szans na to, aby wylegiwać się w jaccuzii hotelowym czy korzystać z baru bądź sali bilardowej. Po co zatem płacić niepotrzebnie za bajery, które i tak nas nie będą dotyczyły? W przypadku kwater prywatnych jest prościej – płacisz za swojski pokoik, najczęściej usytuowany w gospodarstwie agroturystycznym, które jest ulokowane na wsi. Dookoła piękne widoki, czyste powietrze, cisza i spokój. Wewnątrz natomiast pokoik, który mamy do dyspozycji oraz podstawowe elementy wyposażenia – poza łóżkiem, komoda, mały stolik, aneks kuchenny w większych kwaterach, osobna łazienka, telewizor. Czego zatem chcieć więcej, gdy w noclegowni będziemy spędzać jedynie wieczory czy noce?

Są funkcjonalne

Kwatery prywatne w odróżnieniu od równie chętnie wybieranych przez wczasowiczów hoteli są dużo bardziej funkcjonalne. Wydawałoby się odwrotnie, że przecież w hotelach czy pensjonatach, które odróżniają się ekskluzywnością, będziemy opływać w luksusach i wszystko mieć podane pod nos, ale jednak w niektórych kwestiach właśnie w tych eleganckich formach zakwaterowania wypoczywający turysta musi się nagimnastykować i pofatygować, aby zyskać to, co chce. Przykładowo, w kwaterach prywatnych nie ma kłopotu z nabyciem pomieszczeń na parę i dostawieniem małego łóżeczka dla dziecka. Jeżeli natomiast chodzi o hotel, czasami płacimy dodatkowo za samą obecność brzdąca i to nieważne czy kilkuletniego czy kilkumiesięcznego. Ponadto musimy od samego początku uwzględnić podczas składania rezerwacji fakt, iż przybędziemy z dzieckiem. W przypadku kwater prywatnych takich problemów nie ma, bo w razie wypadu w większym gronie możemy zainwestować w bardziej opłacalny rodzaj zakwaterowania – cały domek letniskowy czy tez kwatery prywatne w postaci całych pięter, jakie wynajmujemy bez względu na to, ilu lokatorów ma je zajmować. Tym samym możemy przybyć całą paczką i zapłacimy stalą cenę, w hotelu natomiast płacimy za każdą osobę z osobna.