26 września, 2023

Ubezpieczenie motoru  – potrzeba czy zbędny wydatek?

Istnieje sposobność wykupienia kompleksowych pakietów ubezpieczeń dla jednośladów. Nie jest to żadna nowość, ale wydawać by się mogło, że w naszym kraju tego rodzaju inwestycja jest utożsamiana przede wszystkim ze zbędnym wydatkiem.

Z jednej strony strzeżonego Pan Bóg strzeże, więc czasem lepiej trochę zapłacić, aby w razie ewentualnych losowych zdarzeń nie być narażonym na dużo wyższe kwoty. Motocykliści mają w kwestii ubezpieczeń z assistance znacząco mniejszy wybór niż kierowcy, co jest oczywiste, bo i o wiele mniej popularne, ale mimo wszystko jest szansa na to, aby w takowy pakiet się wyposażyć i spać spokojnie, że w razie czego, jesteśmy stosownie zabezpieczeni. Kiedy dojdzie do awarii nie będziemy mieli głowy do tego, by samodzielnie zabierać się za naprawę usterki albo wyszukiwanie pomocy korzystnej dla nas finansowo i jednocześnie satysfakcjonującej nas pod względem potrzeb. Dzięki pakietom ubezpieczeniowym z assistance bardzo często możemy być chronieni nie tylko podczas zrządzeń losowych niezależnych od nas, które dzieją się na terenie Polski, ale również i w takich wypadkach, gdy chodzi o zdarzenia mające miejsce w jakimkolwiek innym kraju europejskim. To, jak szeroka i na ile kompleksowa będzie ewentualna pomoc, uzależnia się przede wszystkim od rodzaju wykupionego pakietu.

Generalnie największym plusem korzystania z takich ubezpieczeń z assistance jest natychmiastowa oraz profesjonalna pomoc udzielana motocyklistom w sytuacjach nagłych zdarzeń, praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę – bez względu na to czy do wypadku doszło w dzień roboczy, weekend czy nawet święto. Jest to bardzo trafiona inwestycja w szczególności dla tych, którzy daleko podróżują bądź wyjeżdżają w trasy dość często i na ryzyko jakichkolwiek wypadków narażeni są znacznie bardziej. Warto wyposażyć się we wspomniany pakiet ubezpieczeniowy, chociażby jeżdżąc po Europie. Dla świętego spokoju, że bez obaw dotrzemy w dane miejsce i wrócimy do domu warto rozejrzeć się wśród ofert ubezpieczycieli, dostosowując konkretne pakiety stricte do Twych potrzeb.

Co do cen należnych do uregulowania za charakteryzowane formy ubezpieczeń z assistance, to nie ma co generalizować, gdyż są one niesamowicie silnie zróżnicowane i wpływ na to ma nie tylko zakres świadczonego w razie czego wsparcia, ale również a może głównie w niektórych przypadkach – renoma firmy proponującej pakiety. Musimy mieć jednak świadomość, że jeżeli chodzi o warianty ubezpieczeniowe na Europę, to można je nabyć w dwóch standardowych wersjach – Adventure oraz Touring. Oczywiście zasadnicza różnica między nimi wynika ze stawek za nie należnych. Podczas gdy pierwsza wersja jest nieco droższa, poza opcją kompleksowej pomocy, dodatkowo obejmuje tez opcję dojazdu zastępczego na kilka dni, hotelu na parę dób oraz pokrywa koszty leczenia za granicą, lecz w przedziale cenowym do 200 tys. zł. Oznacza to w pewnym sensie oszczędność, bowiem motocyklista mający taki pakiet ubezpieczeniowy nie jest zmuszony do nabywania kolejnego ubezpieczenia, na wypadek ewentualnych kłopotów zdrowotnych. W drugiej wersji pakietów tu charakteryzowanych, czyli Touring mowa jest o gruntownej pomocy w momencie awarii udzielanej przez specjalistów wykwalifikowanych w tej branzy i znających się na tej działce motoryzacji. Gdy zajdzie taka konieczność, pojazd zostanie darmowo odholowany, naprawiony w ramach posiadanego ubezpieczenia a my zawiezieni tam, gdzie będziemy chcieli. Trzeba w tym przypadku jednakże zatroszczyć się jeszcze dodatkowo o standardowe ubezpieczenie zdrowotne, gdyż ten pakiet tego nie proponuje.